1. Home
  2. |
  3. Blog
  4. |
  5. Ik ben beschikbaar

Ik ben beschikbaar

by | 26 February 2025

Ik bevind me in een periode van transitie en stel mezelf vragen over mijn rol en bijdrage in de komende jaren. Beschikbaarheid staat centraal: voor anderen, maar ook voor mezelf.

Ik ben beschikbaar.

Een eenvoudige zin, maar met een diepe betekenis. De laatste weken herhaal ik hem steeds vaker. Beschikbaar om met mensen op ontwikkelreis te gaan, om te begeleiden bij vragen, ambities en uitdagingen.

Tegelijkertijd heerst er nu een pittige griepgolf, wat gaten in mijn agenda oplevert. Wat doe ik met deze tijd? Hoe laat ik de wereld weten dat ik beschikbaar ben? En belangrijker nog: ben ik zelf écht beschikbaar?

Ik merk onrust, want stilte en ruimte zijn niet altijd comfortabel. Ben ik nog dat ‘bezige bijtje’, of is dit een oud patroon? “Ik besta als ik druk ben.” Herken je dat? Hoe vaak antwoorden we op de vraag ‘Hoe gaat het?’ met: “Goed, druk.”

Dit jaar word ik 53. Een transitietijd. Sommigen noemen het een liminale fase: een overgangsperiode waarin ik terugkijk en me afvraag waarmee ik mag stoppen en wat ik juist wil behouden of omarmen. Afscheid nemen, ruimte maken, trots voelen, soms ook verdriet. Het hoort erbij.

Liminaliteit gaat over deze tussenruimte, de tussentijd tussen twee rollen of situaties. Dat is precies hoe het voelt. Welke rol past mij de komende 10-15 jaar? Wat heeft de maatschappij nodig? Als verbinder en ervaren coach weet ik dat mijn talenten waardevol zijn, maar wat kan en wil ik bijdragen? Er zijn nog geen heldere antwoorden, en dat is precies wat er is.

Als beschikbare systemisch coach zie ik de grotere bewegingen in onze wereld: geopolitieke spanningen, polarisatie, mensen met tekorten maar ook met overvloed, macht en onmacht. Hoe verhouden we ons daartoe? Wat vraagt dat van mij – van ons? Ik reik uit naar mensen die me dierbaar zijn. Voer waardevolle gesprekken. Lees. Wandel. Verdiep mijzelf.

Weet: ik ben beschikbaar.

Wil jij sparren over jouw volgende stap of ben je op zoek naar begeleiding in een ontwikkelproces? Laten we in gesprek gaan.

MENSEN TRANSFORMEREN ORGANISATIES

Meer informatie over onze diensten transitie, ontwikkeling of coaching? We plannen graag een afspraak.

Social Media

Wij posten met regelmaat updates en artikelen op social media kanalen. Wil je ons volgen?

Meer blogs

Wat als … Ruimte voor een innerlijke dialoog

Wat als … Ruimte voor een innerlijke dialoog

In dit blog luister je mee naar de innerlijke stemmen die ons tegenhouden of uitdagen. We horen ze allemaal – de strenge criticus, de bezorgde ouder, de twijfelaar – maar zelden staan we stil bij de oorsprong of de bedoeling ervan. In systemisch werk onderzoeken we ze. Door zonder oordeel te luisteren, ontstaat er ruimte voor een nieuwe, krachtige innerlijke dialoog. Dit blog is bedoeld voor mensen die voelen dat er iets mag veranderen, van binnenuit.

Liefde en Partnerrelaties: stilstaan, reflecteren, afscheid nemen en groeien

Liefde en Partnerrelaties: stilstaan, reflecteren, afscheid nemen en groeien

Het voorjaar komt eraan – een mooi moment om stil te staan bij liefde en relaties. We denken vaak aan de romantische ‘Hallmark-liefde’ vol bloemen en chocolade, maar liefde is zoveel meer. In dit blog maak ik onderscheid tussen ouderliefde, zelfliefde, partnerliefde en universele liefde. En hoewel dit misschien minder zakelijk lijkt, nemen we niet allemaal onze relaties mee naar het werk?

Jezelf verbinden in momenten van eenzaamheid

Jezelf verbinden in momenten van eenzaamheid

Eenzaamheid komt vaker voor dan je denkt, zelfs in een druk werkleven. Angelique Schrama deelt haar ervaring over de kracht van verbinding en het belang van je gevoelens delen met anderen, vooral op momenten van eenzaamheid.